poniedziałek, 23 marca 2015

Przy świątecznym stole c.d.

Wybór tkanin i zastawy stołowej już za nami, możemy zatem przejść do następnego etapu .

DOBÓR DEKORACJI

Dobierając dodatkowe dekoracje stołu musimy wziąć pod uwagę ile miejsca możemy na nie przeznaczyć. Ważne jest, by dekoracje nie przeszkadzały gościom, nie ograniczały widoczności jak również, by nie zginęły wśród półmisków i waz.
Znaczenie ma zarówno długość jak i szerokość stołu . Przy wąskim i długim najlepszym rozwiązaniem jest kilka drobnych dekoracji ustawionych wzdłuż stołu  w jednej linii. Natomiast przy krótkim i szerokim możemy na środku stołu ustawić kilka drobnych kompozycji blisko siebie.

   
Istotny jest również dobór kwiatów, z których powstaną nasze dekoracje. Bardzo popularne i piękne o tej porze roku są hiacynty. Pamiętajmy jednak, że w pełni kwitnienia mają niezwykle silny
zapach, który nie dla każdego może być przyjemny. Jeżeli bardzo Wam na nich zależy zachęcamy użyć takich, których kwiaty dopiero zaczynają zakwitać .
Do wyboru mamy również piękne szafirki, żonkile, krokusy, tulipany.
Nas ostatnio fascynują kwiaty z cebulkami. Gdybyście zdecydowały się właśnie na takie, zachęcamy do umieszczenia ich w szklaneczkach na tealighty lub kieliszkach do wina. Zamiast wody proponujemy użyć hydrożelu ale tylko trochę na dnie naczynia .
Jeżeli kwiaty mają być umieszczone w skorupce jajka, najpierw należy na jej dnie umieścić mokrą gąbkę florystyczną. Jeżeli nie mamy gąbki , możemy ją zastąpić wilgotnym wacikiem .


Jeżeli chcecie by kompozycja w skorupce była odpowiednio stabilna, to gąbka będzie najlepszym rozwiązaniem,  zwłaszcza w sytuacji gdy kompozycja będzie w transporcie.
I tak oto przechodzimy do ostatniego punktu naszych dekoracji stołu na Święta :)

UPOMINEK DLA GOŚCI

Radość i pamięć naszego wspólnego świętowania możemy przedłużyć, obdarowując naszych gości jakimś drobnym, radosnym prezentem. :) 
 Poniżej pokazujemy kilka drobiazgów, które możemy ułożyć na talerzach gości jeszcze przed ich przyjściem albo pod koniec świątecznej uczty. 
Finezyjne, delikatne kwiatki w skorupce , kolorowe pisanki w kieliszkach wyłożonych piórkami, filcowy zajączek czy baranek, może to być również płócienny woreczek np. na suszoną lawendę ... 
Filcowe zwierzątka znajdziecie w każdym sklepie papierniczym. Są bardzo proste w wykonaniu.
By zrobić woreczek wystarczy kawałek materiału , drukarka atramentowa oraz papier do transferu.
Wydrukowaną ilustracje lub tekst należy przyprasować do wcześniej zszytego woreczka. 

Do tworzenia zarówno upominków jak też całej aranżacji stołu zachęćcie pozostałych domowników. Niech to będzie dla Was wspólna zabawa. Ilustracje do przygotowania kolaży zaczerpnięte z Pinterest 

2 komentarze :

Mama w Dużym Domu pisze...

Szafirki, zdecydowanie szfirki - wygladają bardzo wielkanocnie, a jednoczesnie jakoś wakacyjnie...

Sempre La Perfezione pisze...

Kasiu , to błękit lata ukryty w szafirkach :)