środa, 21 października 2015

Jak wybrać bukiet ślubny cz. 2

Bukiet ślubny a kolor włosów oraz bukiet a kolor sukni ślubnej Panny Młodej czyli ciąg dalszy tematyki doboru kwiatów dla Panny Młodej. Zapraszamy.

BUKIET ŚLUBNY A KOLOR WŁOSÓW

Kolor włosów Panny Młodej nie jest bez znaczenia. Ma wpływ na to, jak finalnie będzie wyglądał jej bukiet ślubny. Istotne jest konsekwentne, kolorystyczne dopasowanie bukietu do koloru włosów Panny Młodej. Oto nasze propozycje.

Pannom Młodym o rudych włosach polecamy bukiety ślubne w ciepłej gamie kolorystycznej, na przykład brązowej lub żółto złotej oraz wiązanki gdzie dominującym kolorem jest zielony, które pięknie komponują się z kolorem rudym.  Mogą skusić się na kwiaty morelowe, pomarańczowe i jasne, np. białe z zielonymi dekoracjami.


Paniom o jasnej cerze, błękitnych oczach i blond włosach najbardziej pasują bukiety pastelowe, kremowe, różowe, przełamane mocniejszym akcentem, na przykład  chabrowym, lawendowym, fuksją czy błękitem.    Dla brunetek proponujemy wyraziste kolory bukietów ślubnych, bardzo nasycone, takie jak wiązanki bordowe i czerwone, w odcieniach brązu i  intensywnej żółci.


BUKIET ŚLUBNY A KOLOR SUKNI ŚLUBNEJ

Kolejnym istotnym aspektem doboru koloru bukietu jest kolor sukni ślubnej. Panny Młode coraz chętniej zamieniają biel czy ecru na kolory pastelowe a niekiedy nawet na te o bardzo mocnej barwie.
Ogólna zasada mówi o tym, że kolor bukietu ślubnego powinien być chociaż o ton ciemniejszy, niż kolor sukni ślubnej – tak, aby wiązanka mogła się wyróżniać na jej tle.

Suknie ślubne w kolorze białym
Tutaj mamy bardzo szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o kolory ślubnych wiązanek. Do białych sukien pasują kwiaty we wszystkich kolorach, a jeśli zdecydujemy się na stylizację monochromatyczną i bukiet z białymi kwiatami pamiętajmy, aby mimo wszystko ożywić go elementami różowymi lub błękitnymi.
   


Suknie ślubne w kolorze ecru
Najczęściej polecane są do nich wiązanki w barwie różowej, pastelowo-żółtej i czerwonej.
      

Suknie ślubne w kolorze błękitnym
 Najlepiej prezentują się, jeśli dobierzemy do nich bukiet  ślubny w kolorze ecru, pastelowego różu lub bieli łączonej z błękitem.


Suknie ślubne w kolorze różowym
 Idealnie pasują do nich wiązanki ecru, pastelowo-żółte, pastelowo-różowe lub różowe. Musimy pamiętać o tym, aby barwa kwiatów była silniejsza od barwy sukni ślubnej.  Suknie ślubne w kolorze czerwonym
W ich przypadku fantastycznie sprawdzają się bukiety w tonacji pastelowej (pastelowo-żółtej, pastelowo-różowej), jak również w kolorze białym i ecru. Zielenie, brązy, granaty, fiolety czyli suknie w intensywnym kolorze

Przy wyborze kolorystyki bukietu do sukni o intensywnej barwie istotny jest efekt jaki chcemy uzyskać.
 Jeżeli bardziej zależy nam na podkreśleniu koloru sukni,  wybieramy bukiet delikatny, prosty w jasnej kolorystyce. Gdy chcemy ożywić ciemny kolor naszej kreacji,sięgamy po kwiaty kolorowe o intensywnej barwie, takie jak żółcie, pomarańcze,z dodatkiem intensywnej,świeżej zieleni.
Bukiety z białych kwiatów dodadzą kreacji Panny Młodej lekkości i elegancji.

Bukiety kolorowe, barwne o kontrastujących kolorach podkreślają kolor sukni, ocieplają wizerunek, są wesołym akcentem.
 Bukiet, w którym dominuje ten sam kolor, w jakim jest suknia będzie delikatnym dodatkiem w dłoni Panny Młodej, znakomicie komponując się z suknią.

Poniżej przedstawiamy przykłady zestawień kolorystycznych.

   Zdjęcia zamieszczone w kolarzach wyszukane na www.pinterest.com oraz archiwum własne.

Brak komentarzy :