niedziela, 11 października 2015

Dom w barwach jesieni

Mieniąca się bogatą paletą barw jesień na dobre już się u nas rozgościła. W ciągu ostatnich dni bez ciepłej kurtki, szalika a nawet czapki ani rusz. Brrr ...Chłodną aurę rekompensują na szczęście jesienne pejzaże. Wielobarwne żółcienie, pomarańcze, czerwienie i brązy poprzetykane pozostałościami zieleni potrafią zachwycić niejedno oko. Nasze przynajmniej zachwycają :-)

napis z kasztanów na ziemi

Najwyższy czas na zbiory różności, które możemy wykorzystać do ozdobienia naszych domów. Kasztany, szyszki, liście, gałązki drzew i krzewów ... Nie trzeba wiele, by w oryginalny i niepowtarzalny sposób dekorować swój dom zgodnie z rytmem natury. Ta zazwyczaj oferuje nam szeroki wachlarz możliwości :-) A zatem do dzieła! Udekoruj swój dom jesienią. Już śpieszymy z podpowiedziami.

Popularne ostatnio wianki będą ładną ozdobą ściany, drzwi czy okna. Do jego zrobienia potrzeba chyba najwięcej pracy, ale koniec końców warto się trochę nagimnastykować. I te minimalistyczne i te bardziej okazałe są po prostu piękne. Nasza propozycja to kombinacja rokitnika, kasztanów, szyszek i suszonych kwiatów. Całość utrzymana w pomarańczowej nucie.

jesienny wianek

Szklane naczynie, w środku świeca a wokół kasztany. Prosta i szybka do zrobienia dekoracja a efekt? Cóż ... dla nas już sam blask świec ma w sobie to coś. W połączeniu z dodatkami jest zazwyczaj jeszcze piękniej. Na zdjęciu poniżej kompozycja na szklanej podstawie do ciasta. Ususzone liście, kasztany, szyszki, małe ratanowe kule, rokitnik i świece.

jesienna dekoracja domu

Na koniec szklany świecznik z Ikea przyozdobiony patykami, kasztanami i owocami krzewu przypominającego jarzębinę.

jesienny świecznik

Teraz kolej na Was drodzy Czytelnicy :-) A może Wasze autorskie dekoracje już są ozdobą Waszych domów? Będzie nam miło, jeżeli podzielicie się z nami efektami Waszych prac. Czekamy na maile na adres florystykaidekoracje@gmail.com.


Brak komentarzy :